Palivové dříví pro každého

Sháníte podpalové dříví na vytápění rodinného domu, chalupy či do venkovního krbu? Pak jste na správné adrese. Poskytujeme široký sortiment palivového dříví, ve kterém si můžete vybrat z třísek, polínek, kulatin či krajin. Nabízíme zpracování a prodej palivového dřeva z různých typů dřevin libovolné délky.

Jaké dřevo nabízíme?

Palivové dříví nabízíme z těchto druhů listnatých a jehličnatých stromů:
• smrk,
• jedle,
• borovice,
• dub,
• buk,
• bříza,
• a mnoho dalších.
 

Kdy a jaké dřevo použít?

Každé dřevo se hodí pro jiné případy. Některé je lepší na podpal v kamnech, některé se zase používá jako stavební řezivo. Spalování dřeva je chemický proces a každé dřevo má jiné chemické složení, tudíž i jiné vlastnosti a zejména výhřevnost. Jaké tedy využít dříví na topení?
 

Suché dřevo je základ

První zásadou je mít zejména suché palivové dřevo. Mokré dřevo nejen, že se vám bude špatně zapalovat, ale sami se tak ochuzujete o energii, kterou musí dřevo nejdříve vynaložit na odpaření vody. Navíc mokré dřevo může dehtovat. Palivové dřevo je proto vhodné kupovat 1-2 roky dopředu, aby dostatečně proschlo. V opačném případě jsme schopni zajistit i sušení dřeva.
 

Dub, buk nebo smrk?

Pro topení v krbu či krbových kamnech se nejvíce hodí tvrdé palivové dřevo, například dub či buk. Dubové dřevo hoří velmi pomalu, proto se hodí pro dlouhé večery, kdy chcete, aby Vám oheň vydržel co nejdéle. Bukové dřevo se snadno zapaluje a nějaký čas vám oheň také vydrží. Naopak smrkové dřevo hoří velice rychle.
 

Objednejte si dříví u nás

Dřevo odebíráme od velkododavatelů, jako jsou LessTimber, Aclesia nebo Lesy ČR. Veškeré dřevo nachystáme a odvezeme až k vám. Za den jsme schopni převést 20 m3 palivového dřeva a více, zakázky realizujeme standardně do týdne od objednání. Nevíte si s něčím rady? Neváhejte nás kontaktovat.

© Wood efect s.r.o.