Technologie a certifikáty

Naše firma vedle prodeje palivového dřevastavebního řeziva nabízí také další služby, jako jsou ošetření palet či sušení dřeva. U těchto služeb závisí zejména na jejich postupu a správných technologií, které zachovají dřevu jeho kvalitu.

Naše firma vlastní například tyto stroje:

  • odkorňovací linku Red-odkor od firmy AF Servis, která slouží k odstranění kůry z kulatiny,
  • pásové pily značky Mebor,
  • vykracovací a automatické pily PROFICAT x50,
  • Mebor 1200 a Mebor 1100 – dokážou zpracovat kulatinu do průměru 900mm a do délky 12m.

Tepelné ošetření palet

Tento proces zahrnuje vysušení dřeva na požadovanou vlhkost. Provádí se zejména kvůli zvýšení trvanlivosti materiálu a odstranění zárodků případných škůdců.

Vliv mnoha faktorů

Pro kvalitní vysušení dřeva je potřeba dosáhnout teploty 50 °C po dobu 30 minut na nejširším místě dřeva. Celý proces je měřený počítačem. Disponujeme přístrojem KAD 1x6 KV od firmy Katres, jehož speciální čidla měří teplotu dřeva. Tepelné ošetření trvá zhruba 3-8 hodin, záleží zejména na těchto faktorech:

  • vstupní vlhkosti ošetřovaného výrobku,
  • venkovní teplotě,
  • množství vysoušeného materiálu.

Palety jsou ošetřovány dle standardu ISPM 15, který vydalo Ministerstvo zemědělství společně ve spolupráci se Státní rostlinolékařskou správou.

Ochrana lesa na prvním místě

Ochrana lesů a zodpovědný přístup k nim je pro nás na prvním místě. Staráme se o to, aby byly využívány takovým způsobem, jakým si zaslouží a abychom my i další generace mohli těžit jejich enviromentálních, ekonomických a sociálních přínosů se zachováním zodpovědného přístupu k lesním ekosystémům a respektu k přírodě.

 

Naše certifikáty si můžete prohlédnout zde:
V případě jakýchkoli dotazů neváhejte kontaktovat ředitele výroby: Vojtěch Zoufalek - e-mail: vojta.zoufalek@woodefect.cz
© Wood efect s.r.o.